Mõistus tule koju…

Neljapäeva pärastlõunal kogunesid Lahemaa rahvuspargi looduskaitsekursuse noored Käsmu õnnekivi hunniku juurde ja kukkusid seda laiali loopima. Kivihunniku lammutamise algatajaiks olid Lahemaa rahvuspargi töötajad, seal hulgas looduskaitse peaspetsialist Lauri-Indrek Tummeleht, kes ka ise sündmuskohal oli ja noori juhendas.
DELFI – Noored loopisid õnne laial

No tule jumal appi! Inimestel on peaga ikka päris pahasti. Selliste ideedeni võivad tulla ainult urbaniseerunud “rahu-võib-teha-ka-ilma-rahutuvideta” äärmus-looduskaitsjad, kes looduse kaitsmise asemel oma egot või kuulsust sedaviisi turgutavad.

Sama mõtlematust on ennegi nähtud – vist Soomes oli see case kus mingid madalalaubalised “looduskaitsjad” rebasefarmist kõik loomad lahti lasid. Resultaat? Kohalik loodus sai metsiku löögi kuna kõik need rebased oma söögiisu rahuldamiseks sõid ära kõik mis metsa all liikus –
ja surid lõpuks nälga niikuinii. Rääkimata sellest, et farm pankrotti läks ja inimesed tööta jäid. Vahest võiks ikka mõelda ja targemate käest nõu küsida enne kui minna kaigastega vehkima ja “loodust päästma”

Üks küsimus veel: kus need Käsmu “looduskaitsjad” olid kui Pirital oli vaja õlireostuse puhastamiseks abi?

Mõistus tule koju…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *