Natuke ka asjalikul teemal

Kuivõrd oma töö poolest kuulun IT arendusega tegelejate hulka – täpsemalt küll tarkvara arendusega tegelejate punti – siis hakkan aegajalt oma frustratsiooni välja valama. Nagu ma juba alguses hoiatasin.

Esiteks – millal küll inimesed (tellijad) aru saavad, et tarkvara kirjutamiseks on vaja detailset spetsifikatsiooni. Mitte selleks, et tellijat piinata vaid selleks, et tema aega, raha ja muid resursse kokku hoida.

Why won’t people write specs? People claim that it’s because they’re saving time by skipping the spec-writing phase. They act as if spec-writing was a luxury reserved for NASA space shuttle engineers, or people who work for giant, established insurance companies. Balderdash. First of all, failing to write a spec is the single biggest unnecessary risk you take in a software project.

Programmers and software engineers who dive into code without writing a spec tend to think they’re cool gunslingers, shooting from the hip. They’re not. They are terribly unproductive. They write bad code and produce shoddy software, and they threaten their projects by taking giant risks which are completely uncalled for.

Joel Spolsky

Teiseks – miks püütakse iga hinna eest igasugu tiitleid ja sertifikaate endale külge kleepida (et ma nüüd ise süüta oleks)? CMM (Capability Maturity Model – SEMA), Extreme Programming ja muud sellist. Tarkvara arendamise õpikuid on Amazonis pakkide kaupa. Murdosa neist on midagi väärt, enamuse väärtus aga võrdub paberi hinnaga. Kõrgkoolid väidavad, et teevad minust spetsialisti (näiteks kõrgkoolis 40 akadeemilist tundi operatsioonisüsteemide õppimiseks) – minu 20 aastat praktikat sellel alal ei ole mind küll ühtegi OS-i spetsialistiks teinud.

Lõpetage BS teemal „tarkvaraarenduse meetodid ja nende rakendamine“. Lugege see jutt läbi ja kui suudate selle järgi käituda ja 12 punkti kokku saada siis olete oodatud meile tööläbirääkimistele.
Mis jutt see siis on? Lihtne, loogiline ja mis kõige tähtsam no-bulls***-real-life töötav meetod. Mina lugesin – siis juba 5 aastat tagasi. Siinkohal siirad tänud Toivole aastate eest tehtud ajuloputusele.

Lugege Joeli blogi. Ausalt, see on seda väärt. Vahest isegi rohkem kui CMM jms crap kokkuvõttes.

Natuke ka asjalikul teemal

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *