K nagu Keskerakond. Oops, ikka nagu Kohuke – või siis Kruuda?

Glasuurkohukeste valmistaja AS Kohukese müügijuht Jüri Kambura lükkas ümber osade poliitikute väite, nagu oleks uue kohukese rohelised plakatid otsene Keskerakonna poliitreklaam.“Reklaamikeel pole kellegi monopol,” ütles Kambura. “Meil on hea meel, et Keskerakond suhtub meie kampaaniasse mõistvalt. Erinevalt paljudest reklaamidest ei
halvusta K-Kohuke kedagi, tegemist on üdini positiivse reklaamiga ja seepärast ei tohiks see küll kedagi häirida.”

Nädalavahetusel ilmus Tallinna kioskitele, reklaamalustele ja prügikastidele hulk  plakateid, millel on K-täht, selle juures tekstid “Igaühele!” või “Hoolib!”. Hoopis väiksemalt on kirjas, et tegu on kohukesega.

Ma ei tea kuidas teiega aga ma tunnen, et Kruuda ja Keskerakond solvavad mu intelligentsust. Kui lolliks nad Eesti rahvast peavad, kui seda nämmutamist teemal K ja kohuke nii läbinähtavalt pähe püütakse tõmmata?
Millised on võimalused, et „sõltumatu“ reklaamifirma mõtleb välja Keskerakonnaga identse logo ja see launchitakse 10 päeva enne valimisi väites, et see konkreetne K ei ole kuidagi seotud Keskerakonnaga? Mis mõte lõi pähe esimesel K logoga kohukese reklaami nägemisel? Keskerakonna reklaam. Need I say more? Punkt.

Vähe lõbusat lugemist allpool.Kolm meest läksid restorani ja arve tuli 1000 krooni. Otsustati arve omavahel ära jagada sissetulekute järgi, maksude põhimõttel. Kõige vaesem oli nii vaene, et sai tasuta.
Teine mees maksis 200 krooni. Kolmas oli üksjagu rikkam ja maksis 800 krooni. Nii käisid mehed 2 nädalat söömas. Siis aga andis restoraniomanik 20% hinnalandust. Tonni asemel läks söök maksma vaid 800.-! Otsustati samamoodi maksta maksudega proportsionaalselt. Vaene mees sai ikka tasuta, teine mees pidi maksma 150 krooni. Kõige rikkam mees maksis 800 asemel 650.
Kõigil oli hea meel. Restorani ees aga hakkasid mehed arvutama, kui palju nad siiski kokku hoidsid. Teine mees leidis, et tema kokkuhoid (50kr) oli 3 korda väiksem kui rikka mehe kokkuhoid (150kr). Loomulikult avaldas ta pahameelt:“Miks rikkad igasugustest kokkuhoidudest peamise noosi endale saavad?“. Temaga ühines vaene mees:“Restoranipidaja andis 200 kr odavamalt, aga mina ei saanud sellest midagi tagasi. Siin diskrimineeritakse vaeseid“.
Andsidki kahekesi rikkale mehele kere peale…

Saada see edasi 100 sõbrale, astu Keskerakonda ja võida! Kui sa seda edasi ei saada või ära kustutad, tabab sind Suure Venna viha ja kättemaks!
See kiri on tõsi! Kes seda kirja ei usu, saavad kahetsema!

Ärimees Mait ei tahtnud Keskerakonnaga oma saaki jagada ja teda tabas hirmus kättemaks!

Salanõunik Jakko ei tahtnud Keskerakonna käsku kuulata ja tedagi tabas kättemaks!
Aga kes Keskerakonnaga ühinevad, saavad peagi suure võidu!

Advokaat Viktor astus Keskerakonda ja sai võimaluse kliendi tagant soodus mereäärne krunt EVP-dega erastada.
VÕIT 5 MILJONIT !

Lendur Aleksandr astus Keskerakonda ja talle avaneski võimalus töökohast suurem summa raha välja kantida.
VÕIT 4,7 MILJONIT!

Pangadirektor Siim kõrvaldas pangast suure hulga maksumaksja raha. Kuna ta ei tahtnud saaki Keskerakonnaga jagada, jäi ta vahele ja kohtuasi muudkui kestis. Siis muutis Siim meelt, jagas saaki Suure Vennaga ja mured kadusid. Siimu süüdistused tühistati ja ta sai tähtsa ministri ametikoha riigiametis.
VÕIT 10 MILJONIT DOLLARIT!

Linnaosavanem Pavel määras ise endale preemiaid, ostis oma firma käest maksumaksjale kaupa ja andis hiigeltellimuse linnaosa uue maja vundamendi augu kaevamiseks sõbra firmale. Kuna ta ei tahtnud Keskerakonda astuda, hakkas tema tegemisi uurima politsei. Siis muutis Pavel meelt, astus Keskerakonda ja probleemid lahenesid.
VÕIT ÜLE 6 MILJONI!

Ärimees Robert ei tahtnud ka Keskerakonda astuda, vaid püüdis omal käel pildi ja püssi loost rääkides profiiti lõigata. Tema peale langes ausate inimeste põlgus ja tema äri kiratses. Siis muutis Robert meelt, läks palus Keskerakonna Suure Venna käest andeks ja asi paranes.
Robert sai linnavalitsuselt soodsalt sadamakai rendile ja äri edenes.
VÕIT 4,9 MILJONIT!

Linnaosavanem Elmar sahkerdas munitsipaalkortereid odava raha eest tuttavatele ja rikastele ärimeestele. Politsei sai tehingutele jälile ja hakkas asja uurima. Siis muutis Elmar meelt, astus Keskerakonda ja probleemid vähenesid.
VÕIT 3,5 MILJONIT!

K nagu Keskerakond. Oops, ikka nagu Kohuke – või siis Kruuda?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *