Erinev Jason Bourne

Bourne LegacyÄhvardasin siin paar päeva tagasi, et annan teada kuidas Eric Van Lustbader’i „The Bourne Legacy“ raamat oma sisu poolest ka on. Ülevaated andsid talle suhteliselt hävitava hinnangu.

Sisu lühikokkuvõte: David Webb (a.k.a. Jason Bourne) leiab peale Khan’i nimelise palgamõrvari tema vastu suunatud rünnakut oma vanad sõbrad Alex Conklin’i ja Mo Panov’i Conklin’i kodust tapetuna. Edasi läheb lugu tšetšeeni võitlejate, NX 20 nimelise bakterloogilise relva, Reykjavikis toimuva terrorismivastase summit‘i ja rahvusvahelise abiorganisatsiooni katte varjust töötava terroriorganistatsiooni segase kompotina. Lõpuks selgub ka see pisiasi, et palgamõrvar Khan pole keegi muu kui Webb’i poeg Joshua…

Lustbader’i Bourne kangelaskuju on pigem Ludlumi nimikangelase ja Matt Damoni filmikangelase segu. Õnnetuseks ei tundu kumbki ei eraldi ega ka koos tõepärasena. Webb tundub läbi kogu raamatu vaevatud mehena, kes erinevalt Ludlumi kangelasest on pidevas hädas iseenda, Khani, Annaka ja muude tegelastega. Webb’i poja Joshua väljailmumine (kuigi Webb tundus Ludlumi raamatutes nooremana täiskasvanud poja omamiseks) tundub rohkem olema senise seeria elluäratamiseks mängu tulnuna kui reaalse tegelaskujuna.

Teist korda ma seda raamatut ei loeks. Aga samas, kuna tegemist on ju erineva kirjanikuga siis poleks olnud ka mõtet Ludlum’i Bourne seeria parimate raamatute sarnast teost oodata.

Erinev Jason Bourne

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *