Netgear DG834PN – The Review

Nagu lubatud annan pisukese ülevaate uuest Netgear DG834PN wireless ADSL ruuterist.

DG834PN.jpg

Kuna see jõudis kohale Siimu abiga UK-st siis esimese liigutusena tuli Oomipoest UK->EU pistikuadapter muretseda. Kuna see versioon toetab peale kõige muu ka ADSL2/2+ ja True G-MIMO tehnoloogiaid siis peaks ta piisavalt kaua vastu pidama. ADSL2+ tehnoloogiaid Eion alles testib. Loodetavasti varsti antakse see ka kasutusse.
MIMO (Multiple In Multiple Out) tehnoloogia suudab ennast adapteerida ruumide sisustusega ja/või seintega ning oma 7 sisseehitatud antenniga vastavalt vajadusele signaali ümber suunata vastavalt situatsioonile.Järgmine samm: power it up!
Nagu harilikult, logi sisse 192.168.0.1 aadressile ja alusta konfimist.

wizard.png

Eestis küll pakutud Installation Wizard‘it kasutada ei saa – proovisin. Elioni ADSL ühenduse konfi automaatselt ära ei tuntud. Nii et ikka seesama VPI=0, VCI=100, LLC jne. Leiab need seaded Elioni lehelt.

wizard.png

WiFi konfimine oli seekord lihtsam kui muidu. Paar hiireklõksu ja valmis. Mingit peavalu kahendkoodis genereeritavast paroolist ja muust sellisest. MAC-il põhinev piirang koos WPA-PSK krüptinguga on piisav kodus kasutamiseks.

firewall.png

Tulemüüri seaded võimaldavad piisavaid rule kõikvõimalike nii sissetulevate kui ka väljuvate portide avamiseks/sulgemiseks. Ruuter toetab sealhulgas ka dünaamilise DNS konto kasutamist näiteks koduse WWW või FTP serveri ülespanekuks.

schedule.png

Lisatud on ka suhteliselt piiratud võimalustega Parental Control. Piiranguid saab sead siis kas URL-is sisalduva sõna või domeeni suhtes. Kõike seda saab ette kirjutada vastavalt graafikule mis siis päevast-päevani ja kellast-kellani piiranguid kehtestab. Puuduseks võib pakkuda seda, et piirangutest vabastada saab ainult ühte IP-d.

doom.png

And last but not least. Ruuteri peal asetsevas doom‘is töötavad seitse antenni imiteerivat tulukest, mida saab ka vastavalt graafikulse vilkuma panna… 🙂

Esialgu paistab ta olevat mu endisest D-Link G604T ruuterist kõvasti parem. Kodus enam nn. dead spot‘e pole. Iga nurga pealt saab 54 Mb/sek kätte. Stabiilsus tundub hea – proovisime korraga neljast arvutist P2P laadimist ja ega märganud küll, et mingeid probleeme oleks. Ainuke asi, et kui mingi põhjusel ruuter välja lülitada siis tahab ta umbes 30 minutit väljalülitatuna ka seista enne kui ADSL-i ühendus uuesti üles võetakse. Muus osas – eks näis.

Minu poolt esialgu hindeks 9 punkti 10-st.

Ja veel – Võrguvara vendade infole baseerudes on Netgear DG834PN saadaval alates aprillist.
Hinnaks pakuvad nad 2100 raha pluss käibemaks.

Netgear DG834PN – The Review

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *