KiSS DP-558 – The Review

Kõigepealt algusest. Peale pikka otsimist ja kaalumist ostsin ma oma DP-558 siit. Hinna poolest kõige sobivam. Lisandub 35 EUR-i transa eest. Teenindus kiire ja korralik. Kohale jõuab umbes nädal peale maksmist.

Pakendis kaasas kõik vajaminevad juhtmed, pult, Nero tarkvara ja PC-Link tarkvara. Ega midagi, juhtmed taha ja asi käima.Installatsioon on vist üks lihtsamaid. Kergemaks seda enam teha ei saa. Kõigepealt valida süsteemi keel, siis riik (Eesti on täitsa olemas ja asub põhja-Euroopas…), siis ühendus TV-ga (SCART, S-Video, Composite jne). Järgmisena helisüsteemi valik ja ongi kõik.

Epg.TVJärgmise sammuna otsib DP-558 välja kanalid ja salvestab need. Kahjuks vähemalt minu Starmani kaablist tulevad kanalid ei olnud automaatselt ära tuntavad. Aga ka kanalite seadmine on lihtne ja tuleb teha vaid üks kord. EPG (Electronic Program Guide) pakub kenasti välja ka Eesti ja Eesti kanalid kanalid. Eesti TV, Kanal 2, TV3 jne. Ainult Pimp TV oli puudu 🙂 Muudest kanalitest küll näiteks Discovery Channel mida Eestis pakutakse ei lange kohe kindlasti kokku kaablist tulevaga aga ka see pole teab mis suurem probleem – eks hiljem jõuab ka õige kanaliga seadistada. Kanalite seadistamisel pakutakse välja võimalust see salvestada EPG On-line versiooni mis annab võimaluse üle veebi ja WAP kasutajaliidese panna saateid/filme/jms salvestama.

Online EPG

DP-558-le pääseb originaalset seadistust kasutades juurde üle FTP. FTP on turvamata – ehk siis ei paku võimalust FTP-d parooliga kaitsta. Mõeldud seega samas IP segmendis kasutamiseks (s.t. sisevõrgus või siis NAT-i kasutades ka välisvõrgust). Ühenduse kiirus on aeglane – silma järgi ca 300-400 Kb/sec. Õnnetuseks katkeb ühendus üsna tihti ja kuna kasutatakse ilmselt half-duplex kaarti siis korraga saab laadida üks-kaks faili, muidu jookseb asi kokku.

Kuna süsteem baseerub embedded Linux versioonil siis oli arvata, et on nupumehi, kes originaalset süsteemi on parendanud. Veidi uurimist netis ja siin see on: süsteemi versioon 1.1.4 stage2. Korda on tehtud nii FTP (kiirus üleval umbes 1,4 Mb/s juures – kuigi palju faile korraga ikka ei õnnestu kopeerida, juures veel ja sisemine telnet (süsteemiks busybox-linux) ja HTTP mis võimaldab CGI koodi kasutamist.

Võimaluste poole vähemalt mina küll juurde hetkel midagi ei taha – saan salvestada saateid (neid saab ka .vob formaadis hiljem kopeerida arvutisse), kuulata oma .mp3 kollektsiooni, vaadata pilte ja vaadata/kuulata CD/DVD plaate ja neilt kopeerida DP-558 kõvakettale igaugu kaitsmata kraami (mitte küll DVD filme). Kuigi on ka paar asja mis pisut segavad: registreeritud salvestamise ajaks lülitavad ennast välja nii DP-558 TV tuuner kui ka võrgukaart. Ehk siis sel ajal tuleb kasutada telekat otse (kui samal ajal tahad teisel kanalil vaadata midagi muud). Aga see on pigem ebamugavus kui probleem.

WeatherKvaliteedilt on DivX ja XviD vaat et ideaalsed, sisemine TV tuuner annab juurde ka kaabli signaali võimusele seega on ka pilt parem. Piltide vaatamine on vahest kõige nõrgem pool. Shoutcast striime on piisavalt palju saadaval. Peale uurimist netis leidsin ka õpetuse kuidas neid juurde lisada. Online ilmateade on abiks, mängud ja aktsiakursside jälgimine jätavad vähemalt mind külmaks.

Kokkuvõtteks: KiSS on välja lasknud (nagu alati) vähekene lõpetamata süsteemi milles on vigu. Neid aga parandatakse üsna kiiresti (tarkvaraversioon 1.1.5 on kohe-kohe ilmumas, stage2 uuendab ennast ise :-)). Kuivõrd on tänaseks KiSS saanud Cisco omaks ja töötab Linksys-i osakonnana on oodata, et kvaliteet paraneb ja uuendused kaotavad ka tänased pisivead.

Minu poolt süsteemile hindeks ehk 7/10. Mulle piisab 🙂

P.S. Tip: EJECT-BACK-2-7-6 avab varjatud liidese, kus saab näiteks DVD regiooni piirangu maha võtta 🙂

KiSS DP-558 – The Review

10 thoughts on “KiSS DP-558 – The Review

 1. Mart says:

  Tere

  Palju see seade müra teeb? Kas see on märkamatu või on siiski kuulda?
  Kas see seade omab jahutuseks FANi?

  Tervitades

  Mart

 2. Mart says:

  Tere

  Tekkis veel üks küsimus. Kui TV kaabel on ühendatud KISSi külga ja sealt edasi telekasse, kas siis ilma KISSi sisse lülitamata, saab telekast programme vaadata? Või peab edaspidi kõik läbi KISSi tegema?

  Mart

 3. Sisse ma just vaadanud pole aga tundub, et tegemist on n.n. fanless lahendusega. Igatahes häält ta ei tee (kui mitte arvestada kõvaketta poole pöördumisel peale stand-by’st väljatulekut. Aga seda ainult hetkeks).
  Kui KiSS on stand-by peal siis töötavad ka teleka programmid korralikult. Kui KiSS päris pistikust välja võtta siis ei tööta.

 4. Siim says:

  Tere!

  Vaatasin, et olemas on ka VR-558. Aga ei saa aru, kas ainuke erinevus ongi vaid kõvaketta suuruses või on veel midagi?

  Siim

 5. Ega seal suurt mingit vahet (peale kallima hinna) pole. Suurem ketas ehk ka aga selle vahetamisega saab iga vähegi IT-nutikam tegelane hakkama.

 6. Jaanus says:

  Kas see KISS ka digitelevisooniga funkab, st et kas on kellelgikogemusi, võrreldes tavakaabli TV-ga?

 7. Põhimõtteliselt töötab ka digi-TV-ga. Kuid kuna digi-TV kaablist tuleb üks kanal korraga kaob KiSS’i eripära – salvestamine – ära. Lihtsalt pole võimalik vaadata üht ja salvestada teist kanalit…

 8. Sa pead silmas satelliidilt tulevat Viasati? Kui jah siis vastus on – otse ei saagi…

  Originaalne EPG ei näita enam Eesti kanaleid. Lubatakse küll kunagi näitama hakata aga…
  Loe siit: (nõuab regamist), seal on õpetus kuidas vana EPG tagasi saada. Sealtsamast võid vastused leida ka oma Viasati probleemile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *