ViFi võrgud ja häiritud interneti side

„Iga kolmas ViFI võrk on Tallinnas avatud ja peaaegu kõikidele vabalt kätte saadav, kuid see võib tekitada turvalisuse riske. Tallinna Tehnika Ülikooli noored sõitsid sülearvutiga läbi suure osa Mustamäest, Nõmmest ja Kesklinnast ning otsisid ViFi võrke. Uurimuse tulemusel leiti tuhandeid võrke, mis on kohati nii lähedal teineteisele, et võivad lausa häirida interneti sidet. Kuid kõige suurem oht on turvalisus. Seda teemat kommenteerivad TTÜ sideõppejõud Avo Ots ja Norbi ViMaxi ärisuuna juht Ivo Saluoks.“
Intelligent Media Finder (kirjaviis muutmata)

Kas teil nüüd on selge kus kohast tuleb ajakirjanike “kompetentsus” infotehnoloogia teemadel?

Tore, et Tehnika Ülikoolis on sideõppejõud kes kommenteerib interneti sidet häirivat ViFi võrku ja ohtlikku turvalisust. Ning loomulikult on kena see, et Norbil on ViMax ärisuuna juht 😉

Tsiteerides klassikuid: Tule jumal appi!!!

P.S. Kuivõrd IMF on suletud süsteem ja sinna ilma kasutajanime ja paroolita ligi ei pääse siis allpool ka pildiline tõestus.

Vifi :-)

Täiendatud: Tõele au andes peab tunnistama, et peale mu kirja austatud IMF inimestele parandati osa vigu tekstis tõesti kiiresti.

ViFi võrgud ja häiritud interneti side

2 thoughts on “ViFi võrgud ja häiritud interneti side

 1. Margus says:

  Kuna ma olen ajakirjanikele lähedalseisev isik (üldlevinud arvamuse kohaselt olen koguni ise üks nende seast), siis võin kinnitada, et üldjuhul on ajakirjanikud tõepoolest parajad lambapead. Ja rumalust peab peksma, nagu ütleb Juku-Kalle Raid ühes raadioreklaamis.
  Aga: IMFi töötajad on umbes sama palju ajakirjanikud kui näiteks TÜ raamatukogu töötajad. Mõlemad asutused koguvad ja talletavad ajakirjandust ning selles ilmunud materjale, tõepoolest, aga see ei tee neist veel ajakirjanikke.
  On väga, väga tõenäoline, et lugupeetud (turuliider ja puha!) meediamonitooringufirmas jälgivad pressi (ja koguvad sealt väljavõtteid) inimesed, kes teavad ajakirjandusest sama palju kui Leonardo Da Vinci nimelise koreograafiakooli õpilased korpide valmistamisest. See IMFi töötaja, kes aoaegu Terevisiooni vaatas, teab aga moodsatest andmesidelahendustest ja eesti keele grammatikast ilmselt natuke veel vähem.
  Lühidalt: mulle tundub, et mu lugupeetud kolleegid said seekord pisut teenimatult peksa.

 2. Kalju says:

  Nõus. IMF töötajad pole klassikalises mõttes ajakirjanikud. Muret teeb see, et IMF \”tsitaat\” võib saada aluseks mõnele pikemale kirjutisele mõnes väljaandes.
  Üldjuhul ei vaevu ajakirjanik aga neid \”tsitaate\” aga kontrollima. Minu enda kogemused ajakirjanikega pigem kinnitavad mu kartusi.
  Ega ausalt öeldes mu jutu iva polnudki otseselt ajakirjanike vastu suunatud. Pigem konstanteerisin seda, et vähemalt ühel juhul leidsin ma enda jaoks vastuse, et kust küll ajakirjanikud selliseid lollusi välja mõtlevad…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *