Et kõik ausalt ära rääkida…

… pean alustama sellest, et see kuu on möödumas harilikust tihedama reisimise ja töö tähe all.

Selle kuuga olen jõudnud ära käia Egiptuses ja Rhodosel. Mõlemal puhul oli suuresti tegemist nädalapikkuste tööreisidega kuigi jäi aega ka natuke kohapeal ringi vaatamiseks. Sellega erinesid need reisid mu harilikest “lennuk-hotell-koosolek-lennuk” tööreisidest, mida küll viimasel ajal on vähemaks jäänud.

Meie uue kodu ehituse poole pealt suuri uudiseid pole, viimistleme projekti, valmis sai geoalus, maja tulevane asukoht on suuremast võsast puhastatud. Kuna põhupallidega on sel aastal väga kitsas – eelmine aasta ikaldus rukis ja lühike kõrs ei lubanud palju põhupalle valmistada – siis sel aastal jõuame ehk maja vundamendi, ideaalis ka sauna ja aida valmis. Kui ka sel aastal rukis ikaldub siis lahendus ka sellele on olemas – Rhodosel, Oracle OPN päevadel kohatud Ukraina inimesed lubasid nii tamme prusside kui ka põhupakkide osas aidata. Nii, et Pirjo, sel suvel ei tule soolaleivast midagi välja…

Muuseas, mulle on Ukraina ja ukrainlased juba ammu meeldinud. Viimasest, 1987 aasta Kiievi külastamisest jäid mulle väga head mälestused. Ilmselt tuleb sel aastal sinna uuesti minna. Ainult, et viimasest külastusest möödunud 20 aastaga olen vanemaks jäänud ja ei suuda sammu pidada nende “surematute hohollidega“, no lihtsalt tervis ei pea vastu sellist kogust alkoholi.
Aga nalja saab nendega nabani iga kord. Seekord Rhodosel võtsid ukrainlased kella 5 aja hommikul peale kohutavaid koguseid alkoholi ette venelased ning tegid neile puust ja punaselt selgeks, et ilma ukrainlaste ja eestlaste abita poleks Venemaad üldse olemaski… 🙂 Noh, ega nad just luisanud ka, tänane Venemaa sai alguse Kiievi vürstiriigist ning 17 sajandini Venemaad valitsenud viikingite (vene keeles varjaagide) pealiku Rjuriku (Рюрик, Rørik) tsaaridünastia alustajad võtsid Vene vürstiriike vallutama minnes toonasest Eestist kaasa terve hulga tšuudi viikingeid. Ah ja, lätlased said ka möödaminnes oma kolaka kätte Lenini ihukaitse, Läti Punaste Küttide polgu eest 🙂 Igatahes tõstsid venelased lõpuks tooste nii eestlaste kui ka ukrainlaste terviseks ja seda lätlaste heakskiitva jorina saatel.

Selleks korraks kõik, side lõpp.

Et kõik ausalt ära rääkida…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *