E-Eesti, eksole

Tahtsin olla korralik ning tubli ja OSTA Filosofti Eesti keele profipaketti Office 2007-le. Filosoft suunas mind kenasti edasimüüjate lehele kus seda toodet müüvad edasi Essen RFK, Softkey, GT Tarkvara ja TVG Eesti. Kuna ostusooviks oli digitaalne versioon (milleks karpe koguda, onju) siis lootsin, et tehing saab olema lihtne, vali toode -> sisesta oma andmed ostuks -> maksa krediitkaatrdiga -> allalaadimise link tootele -> e-mail toote seerianumbri/koodiga koos arvega .pdf formaadis.

Riiight…

TVG Eesti andis teada, et:

TVG Eesti poolt pakutavaid tooteid saate osta läbi meie edasimüüjate. Palun pöörduge meie suuremate edasimüüjate või oma eelistatud IT-partneri poole.

Kusjuures ega ju edasimüüjate listi kui sellist ei raatsita näidata. Mis ma pean mingi hiromant olema või?

GT Tarkvara? Sellist toodet polegi nimekirjas! Softkey? Tasumine võimalik ainult pangaülekandega, tõsi küll lingi vastavatele pankadele on antud. Krediitkaart? Pole kuulnudki.

Essen RFK? Saada meile tellimus ja me saadame sulle arve mis tuleb tasuda. Peale tasumist saadame kulleriga tooted. Aga ma ju tahtsin elektroonilist versiooni (mis on tootelistis olemas). Kuidas see kulleriga saadetakse?

#%&%”#¤… (tõlkimatu sõnademäng serbo-horvaadi keeles) nomaeitea… Oleme teinud maksemooduleid nii Eesti kui ka muu maailma firmadele ja ALATI on valikus olemas võimalus maksta krediitkaardiga. Mis siis nüüd lahti on? Ja siis imestatakse et Eesti langeb e-misiganes edetabelites kümnete ja sadade kohtade kaupa aastas.

Lisa: ei pole nimetet tarkvara saada ei Enteri, Ordi ega ka K-Arvutisalongis. Neti.ee otsing, Hinnavaatlus ja Google ei andnud ka mingit uut infot. Enjoy our digital life…

Lisa II: E-pood

E-Eesti, eksole

7 thoughts on “E-Eesti, eksole

 1. toivo says:

  right. kuna müügimahud e-kanalis väiksed siis ei tasu kaardiga müük. pangaülekanne on minu arust ka piisavalt e.

  nagu ma aru saan ei ole väiksed poed\ baarid\ kohvikud sugugi õnnelikud selle üle et nad nii suurt vahendustasu peavad maksma kaarditehingute eest.

  kas seda mark-it poes ei ole müüa?

 2. Minu teada ei küsi küll pangad krediitkaardimakse kasutuselevõtu eest eraldi raha, see samas pakis ülekannetega. Kusjuures on tehniliselt krediitkaardimakse kasutuselevõtt lihtsam. Mispoolest siis ülekandega müük ära tasub? Vahendustasust: no pangu see 3-5 eeku juurde sellele toote hinnale, mul kui ostjal ju palju mugavam. Ülekandega makstes maksan ma ju niikuinii makse eest.

  Seejuures, kui tegemist on e-tootega (selline oli üks valikutest) siis mida nimelt mulle kuller (nagu ühest neist kauplustest kinnitati) toob? K-Arvutisalongis pakuti, et ehk tarkvara registreerimiskoodi?

  Ja Mark-IT’s pole seda, vaatasin juba.

  Üldiselt (kuna olen usability/cognitive engineering fänn) ei ole selles midagi uut. Eesti e-ärid kipuvad unustama lihtsa tõe – tee oma teenuse/toote kasutamine mugavaks ja sa võidad kliente, tee see keeruliseks ja sa ei saa neid ka tagasi…

  Huvitav, kas Filosoft ise ka teab, et nende edasimüüjad teevad nende toote ostmise nii keeruliseks/ebamugavaks, et potentsiaalne ostja otsib pigem piraatkoopiat?

 3. Margus says:

  Mis elektroonilisse versiooni puutub, siis loomulikult ei tarnita toodet kulleriga kui toote juures on kirjas “Elektrooniline arve postiga (tarneaeg kuni 24 tundi)”. Ja miks küsida K-arvutisalongist (kes toodet ei müü) teise firma müüdava toote ja tarne kohta? Võiks ju ikka müüjalt endalt selgitust küsida ja oleks ammu vastus ja ehk ka toode käes olnud?

 4. Kalju says:

  K-Arvutisalongist on mõistlik küsida kui Filosofti edasimüüja TGV kinnitab, et tema ei müü otse vaid edasimüüjate kaudu.

  Mis aga puutub müüjalt selgituste küsimise kohta siis jääb mulle arusaamatuks miks on juba esialgne, vähemalt selle toote kohta käiv informatsioon e-poes segadusseajav. Ostu enda protsessi loogika seda enam. Kas müüjat vaevab igavus ja ta sooviks suhelda iga ostjaga isiklikult?

  Kuigi on mul see tarkvara juba ostetud proovime uuesti: e-pood.ee -> Filosoft -> elektrooniline arve postiga -> ostukorv -> vali transpordimoodus (Mille nimelt? Toote? Ma ei soovi ju karbitoodet. Arve? Arve tuleb ju lisaks ka postiga…) -> ilma transpordimoodust valimata annab veateate, valin kulleri (Mida see kuller toob? Arve tuleb ju postiga) -> täida tellimiskiri???

  Edasi ei hakanud täitma kuna siinkohal mulle ähmaseks edasine seos antud tegevuse ja e-kaubanduse vahel. Loogiline oleks olnud oodata maksemoodulit mis võimaldaks mul kasutada kas oma firma krediitkaarti ja/või pangalinki makse sooritamiseks. Mõlemal puhul küsitakse ka makse sooritamiseks infot ostja isiku kohta. Vähemalt mujal küsitakse.

  Ja lõppeks, mul jääb ikka arusaamatuks, mida ma siis ikkagi ostan. Kauplus pakub mulle elektroonilist versiooni tarkvarast (vaata pilti põhiteksti juures) ja sellele lisaks arvet postiga. Mida siis mulle väidetava 24 tunni jooksul tarnitakse? Arve? Tarkvara? Mille elektrooniline versioon? Ja kus kohas mulle öeldakse, et tarne toimub “kuni 24 tunni jooksul”? Peale tellimuskirja täitmist? Ma ju tahtsin osta elektroonilist (ma saan aru, et allalaaditavat?) versiooni tarkvarast.

  Siis ikkagi, mismoodi tarnitakse mulle elektrooniline versioon tarkvarast kulleriga 24 tunni jooksul?

 5. Väike märkus 1: OpenOffice.org -le on Filosofti speller tasuta ja võimalik netist alla laadida.
  Väike märkus 2: Mac-i kasutajad saavad Filosofti nii MS Offica kui Macs OS X süsteemispelleri osta IM Arvutitest.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *