Jumalik tuul Eestimaa teedel

Kamikaze (tõlkes “Jumal-Tuul” või rohkem levinuna “Jumalik Tuul”) on ilmselt nii tuntud sõna, et seda ei pea seletama. Kombe kohaselt korraldati enne lennukisse istumist nende auks tseremoonia, mille käigus jõid nad patriootlike laulude saatel pitsi sake‘t ja sidusid endale ümber pea valge pühendustega lindi. Tahan teile tutvustada üht sellist Kamikaze‘t kellega viis mind saatus kokku Tallinn-Pärnu maanteel sel reedel.

KamikazeTähelepanu äratas Märjamaal vastutulevate autode hoogne tulede vilgutamine ja mõnevõrra kaootiline vonklemine. Peeglisse vaadates nägingi TEDA. Tema oligi vastutulevate autojuhtide vilgutamise ja vonklemise põhjus. Liikusin kiirusega +/- 105 km/t, tema kiiruseks võis olla hinnanguliselt 120-130 km/t. Lisandus veel närviline tõmblemine autodest möödasaamiseks. Kuivõrd ta jäi mulle mõneks minutiks sabasse sõitma siis sain tagavaatepeeglisse vaadates näha ka seda juhti. Pakun, et ca 20. aastane blond neidis. Peale ta meeleheitlikke katseid minust mööda saada võtsin ma kiirust maha ja rohkem teeserva, mille peale neidis tuiskas must mööda, tekitades maanteele sisuliselt kolmanda rea juurde.

Ma ei tea, kas see tundub ainult mulle või on tõesti viimasel ajal teedele ilmunud terve hulk naissoost hulle, kes paistavad tegevat kõik, et nii ennast kui ka teisi liiklejaid kasti püüavad sõita. Lisaks rullnokkadele siis. Selle masinaga laupkokkupõrge tähendaks kindlat laipa, ilmselt ka veel vastutulnud autos. Kust kohast tekib nendele naistele/neidistele selline surmapõlgus jääb mulle mõistatuseks. Miks nad endast ja oma autost relva püüavad teha, samuti.

Oeh.

P.S. 45 minutit hiljem jõudsin ma sellele neidisele Pärnusse sissesõidul järele, sealt ka pilt. Kui palju ta siis avariiga riskides ajas võitis…
P.P.S. Oma 23-aastase juhistaaži jooksul olen saanud ÜHE trahvi.

Jumalik tuul Eestimaa teedel

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *