Kui suurmehed räägivad…

Randpere rääkis ka pikalt sellest, kuidas raske on IT-sektorisse tööjõudu leida, sest need inimesed, kes oskavad juba e-maili saata küsivad kahte keskmist Eesti palka ja kui nad seda ei saa, siis lähevad Islandile kala rappima.
Valdo Randpere @ Äripäev

Riigiasutused tulevad paluvad meid, et osaleksime nende hangetel, kuid tingimusi nähes saab kohe aru, et sel puudub mõte. Nad ise ka ei tea, mida nende IT-poisid hankesse kirjutanud on.
Valdo Randpere @ Äripäev

Eesti IT-mehed teevad kassist tiigri ehk räägivad Eesti infotehnoloogia alased saavutused tegelikkusest suuremaks.
Valdo Randpere @ Äripäev

Eestis on kümneid ettevõtteid, kellest võiks teoreetiliselt saada uus Skype. Siin on palju häid ideid, väga vastuvõtlik testturg, lai interneti- ja mobiililevik, hea keeleoskus ja esimesed korralikud kogemused. Ometi pole väljavaated kuigi roosilised.
/…/
Meie koduturg on väike, mõtlemine ei küündi nii suureks kui vaja. Tihti puuduvad eestlastel ka rahvusvahelised suhted ja riskikapitalikultuur. Meil on otseses mõttes väike mõtlemine.
Allan Martinson @ Äripäev

Põhimõtteliselt Valdol on õigus. Kuigi ma pole just päris nõus selle väitega, et IT-mehed oma saavutusi suuremaks puhuvad. See ikka rohkem poliitikute pärusmaa. Muus osas täitsa nõus.

Samamoodi nõustun ma Allani väidetega. Olen seda teemat ligi poolteist aastat tagasi ka ise lahanud ja samale järeldusele jõudnud. No on meie funktsionääride ja suurfirmade suhtumine üldiselt väik(lan)e ja kitsarinnaline. Sinna juurde puuduv riskikapitalikultuur.

Kriitika pidi olema edasiviiv jõud kuid ma arvan, et ainult juhul kui kritiseerides pakutakse välja ka argumenteeritud sammud mis meid edasi viiks.

Või kuidas?

Kui suurmehed räägivad…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *