ARK-ist, positiivselt

Vaatamata sellele, et olen ARK tegevuste suhtes väga kriitiline olnud pean ma siinkohal ka korra neid eeskujuks tooma. Asi nimelt selles, et kuna Kati otsustas (lõpuks) autokooli minna siis mina korraliku kaasana lubasin teha juhendaja loa ja teda enne sõidueksamit natuke sõidupraktika kogumisel abistada.
Võtsin siis aja ja läksin tegin arstitõendi ja padavai ARK-i. Kahmasin kaasa ka ime läbi säilunud E kategooria kursuste läbimise tõendi. Seda selleks, et taastada oma lubadel vastav kategooria mille ARK-i Tallinna kontor eelmise lubade vahetamise käigus sujuvalt eemaldas. Põhjenduseks toodi fakt, et ma pole 5 aastat autojuhina töötanud. Viimase Pärnu ARK-i külastuse ajal aga väitis mulle see kena ametnik, et see oli küll nüüd vale.

Igatahes, arstitõend näpus läksin siis ARK-i. Seal aga selgus, et arstitõendile on miskil põhjusel kirjutatud, et ma C ega ka E kategooria sõidukeid ei tohigi juhtida. What the f**k??? ARK-i ametnik, hea inimene, aga rahustas mu maha ja ütles, et pole ma esimene ega viimane kes sama probleemi otsa satub. Kui tõendi tegemisel ei taba sa küsida ka C ja E sõiduki juhtimise luba siis sa seda ei saagi. Mingu ma aga tagasi ja küsigu uus tõend. Ja kuna see maksab natsa rohkem siis tuleb ka raha juurde maksta.

Keerasin otsa juba ringi kui see kena naisterahvas hõikas mind tagasi ja ütles, et juhendaja loa taotluse saame ju ikka sisse anda. See ju kenasti tõendil kirjas. Siis ei lähe aega niipalju raisku. Ja, et ärgu ma muretsegu, sujuvalt eemaldatud E kategooria saan ma kenasti tagasi.

Näedsa. Niisama lihtne see ongi. Pisike liigutus ametnikult. Nii inimlik ja vastutulelik. Ja nii meeldiv.

Päevakajalist, Rabaseljalt
Päevakajalist, Rabaseljalt

Täiendatud: ei läinud see uus arstitõend midagi maksma. Lihtsalt tuli küsida. Järgmisel reedel uued load käes. Nagu niuhti!

ARK-ist, positiivselt

2 thoughts on “ARK-ist, positiivselt

  1. Tegelt on seal tublisid ametnikke teisigi. Mina suutsin kevadel oma dokustaadid kaotada paar päeva enne seda, kui olin lastele lubanud Heurekasse minna – ehk siis alla ametliku dokumenditaotlus-tähtaja. Oleksin meeleldi maksnud oma hooletuse eest lisatasu (riigilõivu eelarvestamata kullertransport TRÜBist ARKi jms mõistetavad standardprotsessi-välised kulud), aga paraku vastav protsess puudus (kuigi olla plaanis)… Viisaka palumisega sai igastahes asja jonksu (miska mul oli ka natu kurb lugeda sinu probleemidest sama organisatsiooniga).

    Kuivõrd “väike viski” oleks tõlgendatav kohatu mistendina ning avalikult kiita kah ei tahaks – ikkagi protsessiväline vastutulek mille reklaamimine karuteeneks osutuks – siis vahest jõuab siinses tagasihoidlikus nurgas olev kommentaar tänuna asjaomasteni, niikuinii keegi ARKist jälgib 😉

  2. Loodetavasti annab majanduslangus riigiametitele võimaluse hoolikamalt valida oma töötajaid. Ja ehk siis polegi vaja iga kord kui satud kokku toreda ametnikuga oma blogis sellest kohe teema teha.

    Aga jah, loodetavasti on tublisid ametnikke rohkem kui lorusid. Ehk ma olen lihtsalt lorude magnet? 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *