Kiire kõhutäis

Caesari salat
Caesari salat

Peale järjekordset käiku Bakuusse on tahtmine midagi kergemat süüa… nii umbes kuu aega. Seega siis poodi ja üht mu lemmikut, Caesari salatit tegema.

Kuigi klassikaline Caesari salat koosneb ainult Rooma salatist, croûton-idest ja kastmest siis vähe rammusamaks teeb salati grillitud kana, krevettide vms lisamine. Kuigi Imre Kose väitel pole muu salati kasutamisel Caesari salat õige maitsega võib minu arvates jääsalatiga ikka katsetada…

Kõige tähtsamaks koostisosaks on aga kaste. Teha saab seda kahes osas. Esimeses võiks valmistada anšoovise majoneesi mida saab edukalt kasutada ka teiste toitude juures.

Selle tegemiseks on vaja:

  • 2-3 küüslauguküünt
  • 1 suurema muna munakollane
  • 4-5 anšoovist
  • 1 supilusikatäis sidrunimahla
  • 1/4 teelusikatäit värskelt jahvatatud musta pipart
  • ca 100 ml exrta virgin oliiviõli

Kõvemad kokad teevad kõike käsitsi aga mina võtsin mikseri ja purustasin kõigepealt küüslaugu. Siis läksid sisse anšoovis, sidrunimahl, muna ja pipar. Kui see kõik oli mõnusalt kokku jooksnud siis lisasin töötavasse mikserisse peenikese joana oliiviõli kuni sain endale meeldiva paksusega majoneesi.

Caesari kastme tegemisel tuleks eelpooltoodud majoneesile veel lisada poole sidruni mahl, 1-2 supilusikatäit veiniäädikat ja peotäis riivitud Parmesani juustu. Ja siis see kõik kenasti läbi vispeldada. Võib lisada ka veel paar supilusikatäit Worcestershire kastet aga see on maitseasi. Nii majonees kui ka Caesari kaste võiksid enne tarvitamist paar tunnikest külmikus seista. See keerab maitsed kenasti kokku. Säiluvad mõlemad külmikus nädala.

Kiire kõhutäis

2 thoughts on “Kiire kõhutäis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *