Tule taevas appi!*

Üldiselt on ärimehed suht-koht mõistlikud tüübid. Üldiselt jälgitakse majanduse olukorda ja tehakse vastavaid muudatusi oma toodete ja/või teenuste hinnakirjades, mis iganes selle põhjuseks ka pole. Turismihooaeg või … maailmamajanduse pretsedenditu langus näiteks.

Põhjuseks, et Pärnus ärimehed on otsustanud hooajalisi hinnakujundamisi mitte kasutada on ilmselt olnud senine majanduse kasv. Kuivõrd majanduslangus on (Pärnu) ärimeeste ja -naiste jaoks uus nähtus loodetakse endiselt sama auruga jätkata. Ja vaene pärnakas kes peab paratamatult aasta läbi maksma kaupade ja teenuste eest kõrgemat hinda kui mujal Eestis ohkab ja maksab. Tänane Pärnu taksojuhtide sõnavõtt klientide puuduse üle on aga täiesti uus tase (infoks: tänane sõidualustustasu Pärnus on 35 EEK, kilomeetri hind 12 EEK).

Eesti taksojuhtide liidu juhatuse liige Lembit Poolak leiab, et kui bensiiniliitri hind püsib 12 krooni piirimail, on 12 krooni taksokilomeetri eest õiglane tasu. “Omahind tasulisel kilomeetril, mis sisaldab ka tühisõitu, on liidu arvutusel kuus-seitse krooni. Autopesu ja muud kulutused arvutatakse sõidualustustasust, selgitas Poolak.”
Pärnu Postimees

Oot, kas ma sain ikka õieti aru? Et Eesti taksojuhtide liidu juhatuse liige arvab, et 100% kasumimarginaali ootus on igati OK?

Lembit Poolak taksojuhtide liidust näeb hinnalanguse asemel päästerõngast dotatsioonis, kuid riik ei kipu abikätt ulatama. “[Dotatsioonide abil] suureneks tarbijale teenuse kvaliteet, mis tooks kliente juurde,” rääkis Poolak.
Pärnu Postimees

Jah, ma sain õieti aru. Austatud hr. Poolaku arust peab riik doteerima taksondust (Pärnus) kuna 100%-lise kasumimarginaali maksmine tundub pärnakatele liig mis liig. Hindade langetamine pole option… Kummaline loogika, kas pole?

Eks me siis oota edasi kuni äriinimestel mõistust p****st pähe tuleb ja nad klientide hulga kasvatamiseks mõistlikke meetodeid hakkavad kasutama. Korraldame lõuna- ja õhtusööke sõpradega restoranide asemel kodus ja sõidame ühistranspordiga. Istugu siis restoranide ja taksofirmade juhid ja omanikud oma tühjades ärides ja imetlegu oma naba.

* © 2008 Andrus Ansip

Tule taevas appi!*

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *