Nii palju siis arengust ja fondidest

Arengufond pannakse kinni. Õigemini liidetakse EAS-iga.

Edukas ettevõtmine või mis?
5 aastat tagasi räägiti suure suuga kuidas kohe-kohe riik hakkab innovatiivseid firmasid toetama. Nagu SITRA Soomes. Kui ma peaaegu 3 aastat tagasi selle teemaga korraks kokku puutusin tundus see mulle järjekordse mullina. Ei ma uskunud, et sellest Eesti SITRA-st asja saab.

Tänane seis siis selline: Arengufondi eelnõu loeti Riigikogus esmakordselt aastal 2006, esmiene raha eraldati 2008. Kokku kolm rahasüsti. Kaks neist küsitavat kui lähemalt uurida. Nagu Jüri ja Raiko juba tegid.

Et siis kogu asja sisu oli 16 kuu jooksul paarikümnele “oma klanni” inimesele pakkuda kõrgestitasustatud ja mugavat töökohta Tallinna vaat, et kalleimal kontoripinnal?

Hate to say but I told you so?

Nii palju siis arengust ja fondidest

2 thoughts on “Nii palju siis arengust ja fondidest

 1. ahsoo. Kui EAS on minu jaoks sümboliseerinud ISO9000-ühilduvat juhtimismantrat oma kõige kivistunumas kehastuses, siis Arengufond tundus katsetavat vähemalt mõtlemispõhiseid juhtimismantraid oma lähenemistes elu põhiküsimustele. Kaheldamatult on selline vaatevinkel Eesti Vabariigis karistatav.

  (kusjuures mulle tundub, et Arengufondi mission creep võttis enda alla hulga tegevusi, mis pidanuksid EASi poolt ammuvanasti tehtud olema; ning see mission creep oli tingitud vana maja remontimise paradoksist: misatahes tööd sa ka tegema ei hakka, ikka ilmneb et selle korralikult tegemiseks on vaja veel paar kohta lahti võtta ja paar tööd enne ära teha…)

 2. JK says:

  Mõned minu ja Jarmo mõtted-kommentaarid:
  http://jarmotuisk.wordpress.com/2009/02/05/arengufondi-saatusest-eelarve-karpe-taustal/

  Ise olen Arengufondiga kokku puutunud vaid EST_IT uuringu raames ja see seire pool on minu arvates küll tublit tööd teinud. Paljudel on valearvamus, nagu tegeleks Arengufond just raha jagamisega. See seire ja suunised võiks tegelikult olla isegi palju tähtsamad.

  Aga see on õige, et investeerimise pool on seal läbi kukkunud ja sellisel kujul seda küll jätkata ei tasu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *