PETA ja loomakaitsjad? Yeah, right…

PETA poolt Virginia Department of Agriculture and Consumer Services nimelisele asutusele esitatud andmete põhjal toodi  2008 aastal PETA varjupaikka kokku 2216 looma. 34 looma suunati edasi teistesse varjupaikadesse ning 2124 looma hukati. Uue kodu leidis PETA siis kokku 7-le loomale. Aasta jooksul?!?!

Drastilised numbrid, kas pole? Seda eriti organisatsiooni jaoks mis kogub ca 30 miljonit US dollarit aastas “loomade kaitsmiseks ja varjupaikade toetuseks”. Ja ega need pole ainukesed drastilised faktid mida võib “PETA Kills Animals” nimelise organisatsiooni lehelt välja lugeda. Olgu muude seal esitatud faktidega ja nende tõepärasusega kuidas on aga ülalnimetatud riiklikule asutusele esitatud viimase 10 aasta andmed on avalik info. Ja need faktid on masendavad: viimase 10 aasta jooksul on PETA hukanud keskmiselt 85% nende varjupaikadesse toodud loomadest. Eriti hulluks on asi läinud viimasel kolmel aastal: 2006 aastal suutis PETA leida uue kodu vaid 0,39%-le neile toodud loomadest, 2007 aastal 0,85%-e ning 2008 aastal 0,32%-le.

Nende faktide valguses on Pärnu loomade varjupaik ja nende pühendunud töötajad/abistajad ikka väga ja väga tublid. Miskil hetkel paar aastat tagasi polnud neil ÜHTKI kodutut koera varjupaigas.

Enne kui padutaimetoitlased ja -loomakaitsjad mind järjekordselt kitsarinnaliseks šovinistiks kutsuma ja PETA-t ülistama hakkavad tahan siinkohal tuua ühe fakti ka omalt poolt – meie peres elab kokku 3 Pärnu loomade varjupaigast pärit tegelast: Reede, Minx ja Berta. Birjo lubas meile kliendikaardi välja kirjutada 🙂

Ehk siis put up or shut up

PETA ja loomakaitsjad? Yeah, right…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *