Vastuoluline Türgi

Et miks vastuoluline? Aga kõigest järgemööda.

“Kuna Taani peaminister Anders Fogh Rasmussen ei suutnud vastuvõetavalt lahendada prohvet Muhamedi kujutanud pilapiltide ümber lahvatanud tüli, on Türgi peaminister Tayyip Erdogan vastu mehe saamisele NATO peasekretäriks.”
EPLO

Ühelt poolt mõistetav, tegemist ju ikkagi moslemiriigiga. Teisalt on Erdogani selline jäik seisukoht mõnevõrra üllatav, eriti arvestades seal elavate Eesti naiste kogemusi Istanbulist.

“Tõsi, Türgi islam on oma olemuselt liberaalne. Sealne valitsus on võtnud tauniva hoiaku igasuguste fundamentalistlike ilmingute suhtes. Burkasid näeb Türgis reeglina ainult Pakistanist või Afganistanist tulnud turistide seljas. Inimesed joovad alkoholi, söövad sealiha ja kimuvad suitsu Sinise Mošee hoovis.
/…/
Isegi kohalikud naised näitavad Kertu sõnul sealsetes randades rohkem paljast ihu kui eestlannad.”
EE

Sel nädalal jälle Istanbulis käies sirvisin hotellis ajakirja “TimeOut in Istanbul”. Ajakirjas paar artiklit mis nagu kuidagi moslemiriigi staatusega kokku ei sobi. Tõestuseks pisuke pildiseeria sealt…

TimeOut in Istanbul Casanova on a budget Gay & Lesbian

Kusjuures artiklid on just sellest mida pealkiri kirjeldab – kus ja kuidas odavamalt Istanbulis naisi sebida ja ühe gaymehe soovitused kust parimaid libesteid saada ning millised nende kasutusomadused on.

Vastuoluline, mis?

P.S. Aga kui olete Istanbuli minemas siis soovitan siiralt valida hotelliks Sirkeci Konak hotell (aadress: Taya Hatun Cad. No:5 Sirkeci, Eminonu, 34120, Istanbul). 2009 aasta Tripadvisor “Best in Top 25 Cities” tiitli omanik. Sõbralikud ja väga abivalmis töötajad, mugav hotell; vanalinnas, kust kõik vaatamisväärsused kiviga visata.

Vastuoluline Türgi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *