MASU… my a**

Meil on MASU, või kuidas iganes seda ka ei kutsuta. Firmasid pannakse üksteise järel kinni, põhjuseks see, et tellimuste/ostude hulk on langenud drastiliselt. Poliitikud kutsusid üles ostma, see pidavat maailma… no vähemalt Eesti uuesti vee peale tooma ja meile kõigile üleüldise õndsuse lisaks. Firmade juhid seletavad üksteise järel meedias, et kui ikka ostude maht tõuseks siis oleks muru jälle rohelisem.

Mis reaalsuses toimub? Ikka sama joru nagu ka “majanduskasvu” aastatel. Paar näidet.

Firmakene kasvab ja areneb. Seepärast otsustasime kolida väheke suurematesse ruumidesse. Rendilepingud said allkirja ning meeskonna vaimu tõstmiseks läksime kõik koos uljalt mööblit valima. Ostulepingud said kah allkirjad ja vastavalt tarneajale sai ka vana üürileping üles öeldud. Igaks juhuks nädal tarnimistest hiljem.

Esimesena andis töötoolide tarnija teada, et “seoses pühadega” tuuakse toolid kohale mitte kahe nädala vaid kahe kuuga. Andes sellest loomulikult teada peale seda kui toolid oleks pidanud juba kohal olema. Aga nad olla hästi vastutulelikud ja pakuvad vahetustoole… kahe nädala pärast… Mul on raske aru saada kuidas saavad pühad segada tarnet mis peaks tehtama ENNE kui pühad algavad.

Kontorimööbli tarnija ei vaevunud isegi ise kontakti võtma. Minu küsimuse peale andis arveid (ja sealhulgas ka ettemaksu) hästi energiliselt välja kirjutanud härra teada, et mööbel olla küll juba laos aga paigaldaja pole veel teada andnud kuna see paika saab. Et muidu ta ikka helistab nii päevakese ette. Aga kuna ta helistab, seda ei tea… Eit teab aga tema suri ära, kui klassikuid tsiteerida.

Sama ka eraelus – jõudsime oma poisile enne külmade tulekut asised saapad ostetud. Kallimad kui harilikult aga kuna ostuga pakuti kaasa talle meeldiv lõhn siis sai jõulukink varem kätte antud. Kui raha makstud siis selgus, et lubatud lõhna pole. Helistame kui laost kohal, lubati. Nädal on möödas ja ei kippu ega kõppu. Ladu kaugel vist…

Et siis selline seis. Ei ole nendele kaupmeestele ostjaid vaja kui nad nii labaselt püüavad petta. Just petta, sest kuidagi teistmoodi seda nimetada on raske. Loominguline müügitöö??

Mina olen selle MASU-ga rahul. Loodan, et turg lüüakse puhtaks ja järele jäävad tõesti ettevõtjad kes tahavad ja suudavad. Ülejäänutele soovin head MASU.

MASU… my a**

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *