Aeglaselt… aeglaselt…

Niisiis, peale korduvat (ja grupiviisilist) aeglase toiduvalmistamise eeliste väljatoomist erinevates toidublogides mida ma jälgin otsustasin selle asjanduse ka endale soetada. Eestis seda “loomulikult” saadaval pole seega tuli see riistapuu mujalt maailmast muretseda.

Ameerikast kaasa ma seda tassima ei hakanud – kellele vaja seda erinevate elektrisüsteemide teineteisele sobivaks konverteerimise peavalu. Vaatasin hoopis UK Amazoni. Erinevate suuruste vahel valides jäi pilk peatuma sellel versioonil ja nii ta meie kodu poole vaikselt liikuma hakkaski. Miks just see versioon? Esiteks on ta meie perele piisava suurusega ja teiseks käib selle riista keraamiline pott aparaadist välja ning seda saab kasutada ka pliidil ja ahjus. Mugav.

Nii umbes kahe nädalaga jõudis masin kohale ja peale UK -> EU pistiku konverteri ostmist (kuna ma ei suutnud leida kaitsmega EU pistikut mille vastu see UK oma vahetada) sai masinale hääled sisse löödud ning kaasaostetud Sara Lewis’e Slow Coocker Recipes‘st Lamb Shanks with Juniper retsept käima pandud.

Peale 7-tunnist ootamist saan kinnitada eelpoolmainitud toidublogide arvamust asjast: tegemist on (laisale) head toitu nautivale inimesele ideaalselt sobiva riistaga mis vähemalt meie peres saab olema vaat, et igapäevases kasutuses.

Hetkel kui seda sissekannet kirjutan tuksub potis Vabariigi aastapäeva piduroog – üks hea käntsakas kodumaist searibi. Kartulid ja kapsad koos pitsi viinaga saavad olema lisandiks sellele õndsusele. Tuleb lihtsal üle elada 8-9 tundi sülgenõristavat lõhnabuketi tundi…

Igatahes, soovitan.

Täiendatud: Seakülg sai parim mida olen siiani teinud/söönud. Pilte ei tule, järgmine kord ehk. Seekord lihtsalt ei jõudnud, sööjad jõudsid enne kallale.

Aeglaselt… aeglaselt…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *